26.07.2022

Zadbaj o swoje włosy dzięki profesjonalnym kosmetykom do stylizacji

Starannie wystylizowane włosy oraz zarost nadają mężczyźnie zadbany wygląd i dopełniają wizerunek. Aby jednak zamienić krnąbrną grzywę w efektowną fryzurę, trzeba sięgać po odpowiednie produkty do stylizacji męskich włosów. Na szczęście na rynku nie brakuje kosmetyków, które doskonale sprawdzą się do tego zadania. Oto najpopularniejsze z nich.

Żele dla mokrego efektu

Żele do włosów to chyba najpopularniejszy produkt do stylizacji włosów dla mężczyzn. Najczęściej wytwarzany jest na bazie wody, dlatego ma przezroczystą i lekką strukturę i służy do stworzenia na włosach efektu mokrej gładkości.

Zaleca się stosowanie jedynie wysokiej jakości żeli profesjonalnych jak Kabuto Katana Grooming Gel czy Bandido Ultra Strong. Warto też wiedzieć, że dostępne w sklepach żele mają różny stopień utrwalenia fryzury. Te najsilniejsze najlepiej stosować do włosów ciężkich i grubych, a słabsze do rzadkich i cienkich.

Pomada do wyboru do koloru

Pomada to produkt wykonany na bazie tłuszczu, wosku i substancji zapachowych. Ogromną zaletą pomad jest ich uniwersalność – nadają się do włosów długich i krótkich, prostych i kręconych.

W sklepach można znaleźć warianty wodne, woskowe i kremowe. Te pierwsze są polecane dla panów rozpoczynających przygodę ze stylizacją włosów – łatwo się nakładają, utrwalają fryzurę na cały dzień i bez problemu można zmyć je wodą. Natomiast woskowe wymagają już więcej wprawy, a przed użyciem należy je rozgrzać, np. suszarką. Ciekawym wariantem dla mężczyzn, którzy lubią fryzjerskie eksperymenty, są z kolei pomady koloryzujące.

Matujące pasty i kremy

Do tej grupy kosmetyków należą pasta, glinka i krem ​​do stylizacji. Utrwalają fryzurę, ale bez dodatkowego połysku, nadając włosom neutralne, matowe wykończenie. Idealnie nadają się do tworzenia „zmierzwionych” i mniej przygładzonych stylizacji.

Lakiery dla połysku

Przy tworzeniu męskich i stylowych fryzur lakier do włosów zajmuje szczególne miejsce. To kosmetyk, który jeszcze lepiej utrwala stylizację i sprawdzi się przy modelowaniu bardziej skomplikowanych uczesań. Aby jednak skuteczność lakieru była niezawodna, a na włosach nie powstawała nieestetyczna skorupa, trzeba wybierać produkty sprawdzonych marek np. Morgan’s, Bandido czy Immortal.

Produkty do prestylingu

Istnieje również grupa produktów do stylizacji wstępnej nazywanej prestylingiem. Obejmuje:

  • odświeżające i odżywiające toniki;
  • zwiększające objętość włosów pudry;
  • teksturyzujące spraye z keratyną i solą morską.

Kosmetyki tego typu nakłada się przed właściwym produktu do stylizacji w celu poprawy jego działania, ale można je stosować również niezależnie, jeśli męska fryzura wymaga jedynie lekkiego utrwalenia czy zabiegów pielęgnacyjnych.