25.08.2023

Urządzamy mały salon fryzjerski – najlepsze rozwiązania i wyposażenie

Otwierasz własny salon fryzjerski? Świetnie, gratulujemy podjęcia tak ważnej decyzji! Teraz pora, aby odpowiednio go zaaranżować. Z pewnością nie można zapomnieć tutaj o atrakcyjnych meblach, podziale stref oraz wysokiej klasy sprzęcie fryzjerskim. Jak urządzić nowoczesny salon fryzjerski, który będzie piękny i zarazem funkcjonalny? Oto odpowiedź.

Strefy w małym salonie fryzjerskim

Aranżacja małego salonu fryzjerskiego może być ekscytującym przedsięwzięciem. Zacznijmy jednak od tego, że należy wyróżnić w nim osobne strefy, takie jak:

  • strefa mycia – na rynku znajdziesz sporo kompaktowych myjni, które zmieszczą się nawet w małym salonie,
  • strefa recepcyjna – ważne, aby klienci mogli w tym przypadku wypocząć i poczuć się niemal jak w domu,
  • strefa strzyżenia – powinna być wyposażona m.in .w komfortowy fotel fryzjerski oraz lustrzaną konsoletę.

Są one w każdym salonie wręcz niezbędne.

Wysokiej klasy sprzęt fryzjerski

Nie mniej istotny w salonie fryzjerskim jest odpowiedni sprzęt. To właśnie dzięki maszynkom, lokówkom czy prostownicom możesz osiągnąć sukces – oczywiście w połączeniu z Twoimi umiejętnościami. Ważne, aby nie były to niskiej jakości urządzenia z pobliskiego marketu. Dziś bez problemu znajdziesz sprzęt, którego nie zużyjesz w ciągu kilku miesięcy. Wystarczy zajrzeć do sklepu z profesjonalnymi akcesoriami fryzjerskimi, takiego jak np. Serwisfryz-kos.pl. Wybór urządzeń fryzjerskich jest dzisiaj tak duży, że bez problemu znajdziesz takie modele sprzętów, które nie tylko mają doskonałe parametry techniczne, ale i idealnie wpisują się w przestrzeń zarówno dużego, jak i małego salonu.

Umeblowanie małego salonu

Jakie wybrać meble do małego salonu fryzjerskiego? Do strefy recepcyjnej przyda się niewielka kanapa, natomiast w pozostałych strefach – kilka niewielkich foteli. Ważne jest bowiem, aby nie zagracać wnętrza zbyt dużą ich liczbą. Same fotele powinny być nie tylko stylowe, ale i wygodne. W przestrzeni małego salonu należy też uwzględnić konsole fryzjerskie i lustra, utrzymane w jednym stylu z fotelami oraz kanapą.

Mały salon fryzjerski – o czym jeszcze nie możesz zapomnieć?

Nowoczesny mały salon fryzjerski powinien być pełen jasnych kolorów. Dlaczego? Ponieważ optycznie powiększają one wnętrze. Podobną rolę pełnią szklane, połyskujące powierzchnie, np. w wspomniane już konsolety. Pamiętaj również o dobrym oświetleniu i to w każdej strefie. Najlepsze jest oczywiście światło naturalne, ale niestety nie każdy salon ma go pod dostatkiem.