26.10.2023

Ranking najlepszych pudrów do włosów. Z czego korzystają barberzy?

Puder do włosów to niezwykły kosmetyk który pomaga zwiększyć objętość i poprawić teksturę włosów. Jest dedykowany zarówno dla każdego, ale to mężczyźni docenili produkt za prostotę użycia i świetne efekty. Jest jednym z ciekawszych produktów do stylizacji włosów, stosowanym z powodzeniem przez profesjonalistów jak i użytkowany w domowym zaciszu.  Dzięki pudrom do włosów prosta i efektowna fryzura w nonszalanckim stylu powstaje w kilka sekund, a utrzymuje się wiele godzin. 

Na rynku jest wiele dostępnych pudrów do włosów, trudno zatem znaleźć najlepszy puder. W tym celu warto przyjrzeć się kilku produktom.

Składniki typowego pudru do włosów

Pudry do włosów zawierają naturalne składniki, takie jak skrobia ryżowa i mąka kukurydzian, które  pomagają zwiększyć objętość włosów i absorbują nadmiar sebum. Włosy po ich użyciu są świeże i pełne objętości przez cały dzień, a fryzura utrzymuje się. Na rynku dostępne są różne rodzaje pudrów do włosów, w tym te bezbarwne, matujące, ale i nawet takie z efektem brokatu, które nadają włosom połysk. Wybór zależy od preferencji i efektu, który chcesz osiągnąć.

Puder do włosów, jak każdy kosmetyk, może powodować reakcje alergiczne, jednak ze względu na naturalny skład zdarza się to bardzo rzadko.

Jak działa puder do włosów?

Puder do włosów działa poprzez zwiększenie przyczepności między włosami, co tworzy dodatkową objętość i strukturę. Włosy są podniesione u nasady, przez co wydają się lekkie. Dodatkowo, absorbuje nadmiar sebum, pomagając utrzymać włosy świeże. Doskonale sprawdzają się w przypadku osób z cienkimi włosami, które chcą dodać objętości bez obciążania ich ciężkimi kosmetykami. W tym przypadku puder zwiększający objętość jest niemal idealny. 

Fryzura po użyciu pudru może być kilkukrotnie przestylizowana, ale nie zmniejsza efektu objętości. Podczas nakładania należy jednak uważać, by równomiernie rozprowadzić kosmetyk na włosach, ponieważ mogą powstać grudki pudru u nasady.

Ranking pudrów do włosów

Jak na każdym rynku, także na rynku kosmetyków znaleźć można produkty o odmiennym składzie, przeznaczeniu i cenie. W przypadku pudru do włosów jest podobnie, jednak warto tu zaufać specjalistom, którzy w swojej ofercie posiadają produkty najlepszej jakości. 

UPPERCUT DELUXE Powder

Ciekawym produktem jest Puder do włosów UPPERCUT DELUXE Powder – w oryginalnym czarno-czerwonym opakowaniu w retro stylistyce. Puder Uppercut przyciągnie uwagę tych, którzy poszukują produktu do stylizacji włosów, zapewniającego zarówno objętość, jak i teksturę. Stosowany zarówno w domu jak i w salonach barberskich i fryzjerskich.

Zapewnia on naturalne wykończenie i ma słaby chwyt, co oznacza, że włosy pozostają elastyczne i sprężyste, naturalne. Większa ilość pudru utrwala jednak fryzurę.

Puder Uppercut jest szczególnie odpowiedni do fryzur „messy” (luźnych i nieco bałaganiarskich), więc osoby ceniące swobodę w stylizacji powinny być zadowolone z tego produktu.

PION PUDER DO WŁOSÓW

To jeden z bardziej przystępnych produktów na rynku. Wprost idealny wybór dla osób, których włosy są cienkie, delikatne i pozbawione objętości. Puder unosi włosy już od nasady, co daje efekt spektakularnej objętości utrzymującej się przez wiele godzin.

Puder utrzymuje się plastyczny przez długi czas i nie skleja włosów, co pozwala na elastyczne zmiany w stylizacji. Jego formuła w postaci proszku ułatwia precyzyjne aplikowanie i doskonałe rozdzielenie pasm, a już przy samej nasadzie włosa unosi go, nadając wrażenie spektakularnej puszystości.

DEAR BARBER MATTIFIER

Dear Barber Mattifier Hair Dust to produkt, który idealnie nadaje się do dodania objętości, tekstury i trwałego utrwalenia włosów o różnych rodzajach i długościach, z efektem naturalnego, matowego wykończenia. Jego unikalna formuła na bazie wody jest łatwa do aplikacji, można ją przekształcać w ciągu dnia i łatwo zmywać. Puder  jest nasączony charakterystycznym zapachem Dear Barber. Doskonale dodaje objętości i jest jednym z najlepszych pudrów do włosów męskich. 

Bandido VOLUME SHINY POWDER

Puder o bardzo ciekawym zapachu i stylistyce opakowania w kształcie czaszki. Ten puder do włosów męskich idealnie wygląda w każdej łazience. Rewelacyjny i  o wysokiej  wydajności, zapewnia natychmiastowe zwiększenie objętości włosów, pozostawiając je z naturalnym wykończeniem.

Puder nadaje matowość włosom, dzięki czmeu wyglądają świeżo przez cały dzień.

PACINOS PUDER DO STYLIZACJI WŁOSÓW MATOWY

Lekki puder liftingujący od nasady z matowym, suchym wykończeniem jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą zwiększyć objętość swoich włosów i uzyskać długotrwałą stylizację. Puder do stylizacji włosów tworzy teksturę, nadaje objętość i dodaje grubości, jednocześnie kontrolując nadmiar sebum.

Ten produkt szczególnie zaleca się osobom, których włosy mają tendencję do przetłuszczania się i są trudne do ułożenia. Dzięki praktycznej butelce z shakerem jego stosowanie jest wyjątkowo łatwe.

Każdy z powyższych pudrów do włosów męskich jest bardzo dobry jakościowo oraz pod kątem składu. Pozwalają ułożyć fryzurę zgodnie z oczekiwaniami i utrzymują efekt puszystych włosów przez długi czas. Pudry do włosów nadające objętości nie sklejeją włosów, jak popularne kiedyś żele i nadają im naturalny, świeży wygląd. Wiele z nich nadaje się do zabaw ze stylizacją i tworzenia fryzur w stylu nonszalanckiego mess-up. Warto zatem eksperymentować z różnymi rodzajami pudrów do włosów, aby znaleźć ten, który najlepiej spełnia twoje potrzeby i preferencje stylizacyjne.