27.03.2024

Jakich kosmetyków używać do stylizowania męskich fryzur?

Stylizacja męskich fryzur potrafi być sporym wyzwaniem. Coraz więcej panów przywiązuje jednak wagę do swojego wyglądu i interesuje się dostępnymi na rynku kosmetykami do włosów. A trzeba przyznać, że tych jest całkiem sporo. Na jakie produkty warto zatem zwrócić uwagę? I które z nich będą najlepsze w Twoim przypadku? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Czym układać włosy?

Oto najpopularniejsze kosmetyki do stylizowania fryzur męskich.

Pomada do włosów

Jeśli zastanawiasz się, co do układania włosów dla mężczyzn sprawdzi się najlepiej, koniecznie rozważ zakup odpowiedniej pomady. Dzięki niej Twoja fryzura może świetnie się prezentować nawet przez cały dzień. Co więcej, pozwoli Ci ona uzyskać efekt połysku lub matu. Warto zaznaczyć, że łatwiejsze w stylizacji są wodne pomady niż te woskowe, które wymagają większej wprawy.

Pasta do włosów

Chciałbyś uzyskać fryzurę typu side part lub french crop? W takim razie przyda Ci się odpowiednia pasta do włosów. Jest ona elastyczna i jednocześnie zapewnia trwały efekt. Jeżeli zależy Ci, aby Twoje włosy przetrwały na siłowni, wybierz produkt o mocniejszym chwycie. Na co dzień zazwyczaj wystarcza jednak pasta o średnim chwycie.

Prestyler do włosów

Czym stylizować włosy, aby zwiększyć ich objętość i nadać im tekstury? W tym przypadku warto zdecydować się na prestylery, które przy okazji sprawią, że kosmyki będą lśniące i dobrze nawilżone. Co więcej, będzie je również łatwiej układać. Ponadto po zastosowaniu prestylera z powodzeniem można potraktować włosy suszarką i nic im się zupełnie nie stanie.

Krem do włosów

Jeśli chodzi o kosmetyki do stylizacji włosów dla mężczyzn, warto zwrócić uwagę na specjalne kremy. Świetnie sprawdzą się one zwłaszcza przy włosach dłuższych, gdzie ważne są: naturalny wygląd oraz objętość. Ważne jest także to, że są one praktycznie niewidoczne. Można powiedzieć, że to produkty przeznaczone dla osób, które nie są zbyt doświadczone w zakresie stylizacji.

Żel do włosów

Żel do włosów to kosmetyk, który swego czasu był niezwykle popularny. Ważne jest to, że nadaje się on do każdego rodzaju włosów, również do tych długich. Ma on galaretowatą konsystencję, która wbrew pozorom pozwala uzyskać nie tylko efekt błyszczących kosmyków, ale również fryzury naturalnie wyglądające, z matowym wykończeniem. Warto jednak umiejętnie dawkować ilość żelu, aby włosy nie wyglądały na posklejane czy ciężkie.

Przejrzyj nasze produkty do stylizacji włosów męskich i wybierz te idealne dla siebie!