21.05.2024

Jaki olejek do brody wybrać?

Dobrej jakości olejek do brody nie tylko odżywia włosy, ale także pomaga w ich stylizacji i wspomaga codzienną pielęgnację skóry. Mnogość produktów dostępnych na rynku z tej kategorii może przyprawić o zawrót głowy. Właśnie dlatego, zanim podejmiesz decyzję o zakupie kosmetyku, dowiedz się, jak wybrać produkt, który będzie najlepiej odpowiadać Twoim indywidualnym potrzebom.

Składniki olejku do brody —  co powinny zawierać produkty pielęgnacyjne?

Olejek do brody — jaki wybrać? Czym się kierować? Zwróć uwagę przede wszystkim na jego skład. Chociaż zapewnienia producentów, widoczne na opakowaniach są ważne, to tak naprawdę najbardziej liczy się to, co faktycznie znajduje się w środku produktu. To przecież konkretne substancje decydują o faktycznych właściwościach kosmetyku. 

Jaki olejek do brody wybrać? Szukaj produktów, w których składzie znajdziesz:

  • olej jojoba, 
  • olej arganowy, 
  • olej z nasion winogron.

Naturalne olejki są cenione za swoje właściwości nawilżające i regenerujące. Te składniki wspierają zdrowie skóry i zapobiegają łupieżowi. Ponadto warto szukać produktów zawierających dodatki witaminy E i A, które przyczyniają się do wzrostu włosów oraz ich wzmocnienia. 

Jaki olejek do brody — nie tylko typ włosów, ale i typ skóry 

Wielu mężczyzn popełnia błąd i skupia się tylko na samym zaroście. Kupując konkretny produkty,  rozważa to, jaki typ włosów posiada — grube, cienkie, gęste, rzadkie, krótkie, długie, mierzwiące się czy przylegające do skóry? Oczywiście wszystko to ma znaczenie, ale poza samymi włosami ważna jest także skóra, która kryje się pod zarostem. 

Osoby z suchą skórą powinny szukać olejków bogatych w składniki nawilżające, które pomogą zniwelować suchość i podrażnienia (np. z dodatkiem kwasu hialuronowego lub aloesu). Dla skóry tłustej lepiej sprawdzą się lżejsze formuły (np. na bazie wody), które nie obciążają cery dodatkowym tłustym filmem. 

Zobacz też ranking maszynek do strzyżenia włosów!

Efekty stosowania olejku — co zyskasz?

Regularne stosowanie olejku do brody przynosi wiele korzyści. Nie tylko ułatwia układanie brody i czyni ją bardziej miękką, ale także chroni skórę przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych — promieniowaniem UV, zanieczyszczeniem powietrza czy skrajnymi temperaturami. Olejek pomaga utrzymać brodę w dobrej kondycji. Może być to dla Ciebie szczególnie ważne, jeśli należysz do tych mężczyzn, którzy posiadają (lub chcą posiadać) długi i bujny zarost. 

Wybierasz najlepszy olejek do brody? Naprawdę warto poświęcić czas na zrozumienie swoich potrzeb i preferencji. Dzięki temu zainwestujesz w odpowiedni produkt, którego stosowanie faktycznie przyniesie oczekiwane efekty.