20.03.2024

Jak używać pomady do włosów?

Pomada to jeden z tych kosmetyków, wokół którego narosło wiele mitów. W praktyce wiele osób korzysta z niego także i dzisiaj, a do tego robią to nie tylko mężczyźni. Co więcej, nadaje się on nie tylko do włosów krótkich, ale także i długich. Co jeszcze warto wiedzieć na jego temat? Sprawdź.

Co to jest pomada do włosów?

Czym jest pomada do włosów? To kosmetyk przeznaczony do stylizacji włosów. Jeśli zastanawiasz się, czym utrwalić fryzurę, w wielu przypadkach okaże się on dobrym rozwiązaniem. Pomada to produkt z długą historią – stosowano ją już w starożytności. Wtedy do produkcji używano jabłek, a potem podstawą preparatu stał się niedźwiedzi tłuszcz. 

100 lat temu zaczęto pomadę przygotowywać, korzystając z wazeliny, wosku pszczelego i olejków – wówczas ów kosmetyk stał się niezwykle modny. Zyskał on jednak szczególną popularność w latach 50., gdzie tworzono przy jego pomocy fryzury typu „duck tail” czy „flat top”. Obecnie najczęściej klienci sięgają po pomady na bazie wody. Niektórzy wolą jednak korzystać z pomad woskowych, do których dodaje się glinkę kaolinową.

Jak używać pomady do włosów?

Aby korzystać z pomady do włosów, należy mieć suche lub lekko wilgotne kosmyki. Następnie trzeba zaaplikować niewielką jej ilość na palec – to ważne, ponieważ zbyt duża ilość produktu spowoduje, że włosy będą wyglądały mało estetycznie. Później dobrze jest ów kosmetyk rozprowadzić na dłoniach, aby nieco się rozgrzał, dzięki czemu łatwiej będzie Ci go nakładać. Potem kosmetyk trzeba zaaplikować na włosy, zaczesując je do tyłu. To sprawi, że pasma niepotrzebnie się nie posklejają.

Warto dodać, że można na rynku znaleźć pomady o tzw. różnym chwycie. Im większy on jest, tym na większe utrwalenie fryzury możesz liczyć. Początkującym użytkownikom polecamy produkty o lekkim chwycie. Mają one to do siebie, że łatwiej się rozprowadzają i wolniej twardnieją, dzięki czemu możesz przez dłuższy czas układać fryzurę.

Pomada do włosów – efekt

Pomada do włosów może obecnie zapewniać bardzo różny efekt na włosach. Kiedyś jej celem było głównie nadanie połysku. Dziś kosmetyk ten równie dobrze może sprawić, żeby włosy wyglądały całkowicie naturalnie. Pewne jest to, że dzięki niemu fryzura jest bardziej trwała, choć dużo tutaj zależy od konkretnego produktu. Nasze włosy mogą po zastosowaniu pomady nabrać innej tekstury i objętości. Skutecznie ożywia ona również kosmyki, dlatego zdecydowanie warto ją mieć w swojej kosmetyczne lub na półce w łazience. Przejrzyj nasze oferty pomad i wybierz tę idealną dla siebie!