23.04.2024

Jak przyspieszyć porost brody? Skuteczne sposoby

O wspaniałej, zdrowej brodzie śni wielu mężczyzn. Warto jednak zaznaczyć, że cały proces jej porostu trochę trwa, aczkolwiek istnieją sposoby, które mogą go przyspieszyć. Duże znaczenie ma tutaj stosowanie odpowiednich kosmetyków, nie mniej istotne są również takie aspekty, jak dieta, odpoczynek czy suplementacja. Przejrzyj ten poradnik i dowiedz się więcej.

Jak przyspieszyć porost brody?

Oto skuteczne sposoby na to, jak pobudzić zarost.

Odżywka do brody

Jak przyspieszyć porost brody przy pomocy kosmetyków? W tym celu warto wypróbować różnego rodzaju odżywki do brody, które powinny stanowić bazę Twojej rutyny pielęgnacyjnej. Dobrze jest wybrać np. te, które w swoim składzie zawierają witaminy B6, C i E, a także biotynę i cynk.

Szampon do brody

Najlepiej odżywki będą działały po zastosowaniu specjalnego szamponu do brody – jego składniki nie tylko czyszczą zarost, ale też doprowadzają do wzmocnienia cebulek oraz pobudzenia mikrokrążenia. Dzięki obu tym produktom broda stanie się przy okazji miękka w dotyku oraz pełna zdrowego blasku. Warto zaznaczyć, że jest to bardzo istotne, aby nie myć brody przypadkowymi kosmetykami.

Olejek do brody

Szybszy porost brody jest możliwy także dzięki olejkom. Skutecznie wzmacniają one m.in. cebulki od wewnątrz, dzięki czemu włosy mogą bez problemu rosnąć. Kosmetyki te zawdzięczają swoje właściwości aktywnym składnikom, np. olejom: arganowemu, rycynowemu, ze słodkich migdałów, z płatków dzikiej róży czy nawet z pestek moreli. Olejki należy aplikować na całą brodę, najlepiej o poranku oraz przed pójściem spać.

Balsam do brody

Balsamy do brody to kolejne kosmetyki, w których znajdziesz całe bogactwo składników aktywnych. A to właśnie one doprowadzają do szybszego porostu brody. Oprócz tego takie produkty posiadają inne „supermoce”: świetnie ujarzmiają włoski, nawilżają je oraz regenerują.

Czesanie zarostu

Zastanawiasz się, jak pobudzić porost brody bez zakupu kosmetyków? Niezależnie od tego, czy je posiadasz, czy też nie, dobrze jest regularnie czesać swój zarost. Najlepiej stosować w tym celu kartacza, czyli szczotkę z naturalnego włosia. Dzięki temu zwiększysz przepływ krwi na obszarze brody, co również może stymulować wzrost włosków.

Zbilansowana dieta

Wbrew pozorom nie tylko kosmetyki wpływają na porost włosów – istotne jest także odpowiednie odżywianie. Warto więc spożywać sporo warzyw, owoców, jak również i nasion. W Twoim codziennym menu powinny znaleźć się takie składniki, jak łatwo przyswajalne białko, tłuszcze, witaminy (głównie C, A, E i z grupy B) oraz minerały (zwłaszcza cynk oraz żelazo). Ważne też, aby pić przynajmniej 2 l wody dziennie.

Suplementacja i relaks

Jak jeszcze można zwiększyć porost brody? Na przykład poprzez suplementację odpowiednich, wspomnianych już składników. Nie mniej istotne jest to, aby zanadto się nie stresować i spać odpowiednio długo, wszak to właśnie podczas snu nasz zarost wydłuża się w największym stopniu.

Przejrzyj nasze produkty przeznaczone do przyspieszania porostu brody i wybierz te idealne dla siebie!