22.04.2024

Jak ogolić się brzytwą? Praktyczne wskazówki

Golenie brzytwą bywa dla początkujących sporym wyzwaniem. Warto się tej umiejętności jednak nauczyć – wiąże się ona bowiem z większą precyzją, jest ona również bardziej ekologiczna niż korzystanie z maszynki. A to dopiero początek szerokiej gamy jej zalet. Jak się golić brzytwą i o których krokach nie można zapomnieć? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Jak się golić brzytwą?

Jeśli podejmujesz pierwsze próby golenia brzytwą, pamiętać, aby robić to z włosem, nigdy na odwrót. Kiedy nabędziesz już pewną wprawę, będziesz to mógł oczywiście dokonywać również golenia pod włos.

No dobrze, ale od czego właściwie zacząć i jak trzymać brzytwę? Palce środkowy i wskazujący należy umieścić na górnej części z metalu, obok rękojeści. Kciuk trzeba z kolei umieścić od dołu, co z pozwoli Ci stabilnie trzymać ostrze. Jeżeli masz poczucie, że takie ustawienie nie jest dla Ciebie zbyt komfortowe, możesz je lekko zmodyfikować, tak aby móc stabilnie trzymać brzytwę.

Zacznij golić się w miejscu, w którym włosy spotykają się z bokobrodami. Następnie należy przyłożyć ostrze równolegle do skóry, pod małym kątem, natomiast drugą dłonią trzeba kierować skórę w przeciwnym kierunku do ostrza, odpowiednio ją naciągając. Później należy rozważnie przesuwać ostrze wraz z włosem, dokonując krótkich pociągnięć. Następnie trzeba kierować się w stronę policzka, a później w dół, do linii szyi i szczęki. Zwróć uwagę na to, że skóra szyi jest wyjątkowo cienka i bardzo łatwo się na niej zaciąć. Powtórz wszystkie kroki na drugiej stronie twarzy.

Zacznij golić obszar nad górną wargą. W tym celu pociągnij wolną ręką skórę w dół i maksymalnie ją napręż. Wykonuj szybkie i krótkie ruchy w tym kierunku. Przejdź do podbródka. Przy pomocy wolnej dłoni złap dolną wargę i odciągnij ją maksymalnie ku górze. Następnie zajmij się obszarem od warg do podbródka i szyi.

Jak się przygotować do golenia brzytwą?

Jeżeli zależy Ci, aby golenie brzytwą nie pozostawiało po sobie żadnych śladów, warto przed jego rozpoczęciem rozgrzać ręcznik i położyć go sobie na twarzy, a następnie potrzymać go w tej pozycji przez kilka minut. Zamiast tego możesz też sięgnąć po piankę, żel lub krem do golenia, a nawet specjalne, przeznaczone do tego mydło. Tego typu produkty należy dokładnie wmasować w twarz. Dobrze jest też zająć się goleniem brzytwą po wcześniejszym odbyciu kąpieli czy wzięciu prysznica.

Golenie brzytwą – zalety

Zwolennicy golenia brzytwą mówią o wielu zaletach takiego rozwiązania. Przede wszystkim jest to akcesorium, które wyróżnia się ogromną wytrzymałością i naprawdę trudno jest je zniszczyć. W dłuższej perspektywie jest to zatem inwestycja bardzo ekonomiczna i… ekologiczna – nie trzeba jej bowiem często wymieniać, a i niepotrzebnie się ona nie psuje. Ważna jest tutaj również niezwykła precyzja. Przy okazji pozwala ona pozbyć się zrogowaciałego naskórka, dzięki czemu twarz prezentuje się znacznie zdrowiej. Ten sposób golenia chroni także przed przesuszaniem cery oraz wrastaniem włosków. Przejrzyj nasze produkty do przeprowadzania tej czynności i wybierze te idealne dla siebie!