26.06.2022

3 najważniejsze cechy idealnego sprzętu fryzjerskiego

Dobry sprzęt fryzjerski to podstawa w pracy każdego stylisty. Szczególnie, jeśli zamierzasz wykonywać bardziej skomplikowane zabiegi, czy proponować swoim klientom luksusowe usługi. Oto 3 najważniejsze cechy nożyczek, szczotek, prostownic, które sprawią, że Twoje dzieła będą piękniejsze, a praca przyjemniejsza. 

Sprzęt fryzjerski musi być niezawodny

Trudno wyobrazić sobie pracę ze sprzętem, który psuje się, działa nierówno i mało wydajnie. To oznacza nie tylko dyskomfort dla Ciebie i klienta, ale też może stwarzać zagrożenie. Żeby uniknąć przykrych niespodzianek podczas strzyżenia czy suszenia włosów, sięgaj wyłącznie do nowe urządzenia, które spełniają aktualne standardy jakości.

Bardziej zaawansowane sprzęty fryzjerskie o większej wartości powinny być regularnie przeglądane i w razie potrzeby konserwowane. Czasem jest opcja wymiany zużytych czy uszkodzonych części na nowe, co sprawia, że jeszcze dłużej korzystasz ze swoich urządzeń i nie martwisz się tym, że w pewnym momencie, zupełnie nieoczekiwanie Cię zawiodą. 

Praktyczne funkcje w urządzeniach elektrycznych

Dzisiaj urządzenia elektryczne stanowią podstawę działalności wielu salonów fryzjerskich. Lokówki, prostownice, maszynki do golenia, infrazony i suszarki hełmowe to tylko niektóre z nich. Aby móc dopasować ich moc oraz styl działania do konkretnych potrzeb oraz fryzur, trzeba konfigurować sprzęt. Zrobisz to wygodnie i szybko, jeśli masz do dyspozycji co najmniej kilka funkcji, np. regulację temperatury.

Coraz więcej klientów oczekuje, że urządzenia, z których korzystasz przy cieniowaniu czy modelowaniu ich włosów, będą dla nich bezpieczne. Funkcje takie jak jonizacja sprawiają, że kosmyki układają się znacznie lepiej, więc także praca stylisty staje się przyjemniejsza.

Jeżeli w Twoim zakładzie nie ma zbyt dużo miejsca, to dobrą opcją będą urządzenia 2w1, które nie tylko prostują, ale też kręcą włosy. Oprócz nich ciekawe są sprzęty z wymiennymi nakładkami. Dotyczy to nie tylko maszynek do strzyżenia męskiego, ale też lokówek, które mogą robić zarówno drobne loczki, jak i sprężyste fale. To wszystko za sprawą końcówek zwykłych, spiralnych oraz stożkowych.

Ergonomia w codziennej pracy fryzjera

Na pewno w Twojej codziennej pracy liczy się ergonomia. Sprzęty, którymi operujesz powinny mieć wygodny uchwyt i kształt pozwalający na swobodne manewrowanie. Niektórzy decydują się na korzystanie z urządzeń bezprzewodowych, ale te nadal są mniej popularne od tradycyjnych sprzętów zasilanych bezpośrednio z gniazdek. Kupując je zwracaj uwagę na kabel – nie powinien on być zbyt krótki.